Meltemi Adventures OÜ on sisevete purjetamise populariseerimisega Võrtsjärvel tegelenud aastast 2014 ja loonud piirkonna külastajatele erinevaid võimalusi aktiivseks vaba aja sisustamiseks.

Soovime jätkata senise tegevusega ja tõsta teenuse kvaliteeti luues Võrtsjärve põhjakaldale tänapäevase avatud purjetamiskeskuse. Lisaks tänaseks juba toimivale jahtklubile, loob paljudes Euroopa riikides juba aastaid ennast tõestanud avatud purjetamiskeskuse formaat uut purjetajate kommuuni ja muudab piirkonda külastajale atraktiivsemaks pikema perioodi vältel (mai - september). Heaks eeskujuks on võimalik võtta Tallinnas tegutsev RS Sailors purjetamiskeskus ja mitmetes Euroopa riikides aastaid toiminud purjetamiskeskused, mille eesmärgiks on muuta purjetamine kättesaadavaks ja taskukohaseks kõigile huvilistele algajast professionaalini.

Leiame, et tänaseks tehtud töö edasiarendusena on aeg ka Eesti suurima siseveekogu äärde sarnased võimalused luua. Esimese etapina näeme vajadust täiendada Leader meetme abil olemasolevat laevastikku noortele ja täiskasvanutele sobilike treeningpaatidega RS Quest, mis sobivad ka koolituste läbiviimiseks ja klubitasemel võistluste läbiviimiseks.

Pria otsustas meie projekti toetada ning selle abil soetatud 4 identset paati loovad võimaluse ka põneva Match Race võistlusformaadi tutvustamiseks, mis võimaldab kiiret arengut ja on maailmas muutumas üheks atraktiivsemaks võistlusdistsipliiniks. Kliendi jaoks teevad meie juures purjetamise mugavaks järgnevad võimalused:

1. Võimalus on kasutada meie keskuse paate nii lühiajalise rendi põhimõttel kui soetada endale nn. osak, mis võimaldab kalendri alusel purjekat kasutada 1 hooaja vältel ning kaasata omakorda tegevusse ka sõpru/kolleege/pereliikmeid.

2. Keskusest saab vajadusel vee peale kaasa kutsuda instruktori ja leppida kokku erinevaid koolitusformaate purjematkast võistluspurjetamiseni.

3. Identsed paadid loovad võimaluse korraldada põnevaid võistluspäevakuid sarnasel tasemel osalejate vahel, mis omakorda lisab keskusele atraktiivsust.

4. Veldemani puhkemaja territoorium sobib asukohalt ja tugiteenuste poolest suurepäraselt purjetamiskeskuseks. Olemas on mugav ligipääs järvele, slipp, majutus- ja toitlustusvõimalused, saunad, puhkeala.